Date: 12/15/2012
Location: Wausau, WI
Distance: Sprint
Race Type: Freestyle
Gender: Female
Technical Delegate:
Place CXC
Number
Athlete Age
Class
Time Club Hometown Points
1 CC1400698U20 Nichole Bathe U18 A Final University of Alaska Fairbanks Madison, AK 100
2 Felicia Gesior A Final
3 MW1300784OJ Bree Mucha U20 A Final University of Wisconsin Green Bay New Franken , WI
4 MW1400151 Kaley Shagen A Final Loppet Nordic Racing Maple Grove, MN 80
5 MW1400149U18 Alayna Sonnesyn U18 A Final SISU Plymouth, Mi 60
6 MW1400476U20 Sonja Hedblom U18 A Final Loppet Nordic Racing Eagan, MN 50
7 MW1300359J1 Olivia Amber U18 B Final CXC Junior Development Program Lake Nebagamon, WI 45
8 MW1400423U18 Vivian Hett U18 B Final Loppet Nordic Racing Burnsville, MN 40
9 MW1300222OJ Sarah Benton U20 B Final Loppet Nordic Racing Minnetonka, MN 36
10 MW1400609U18 Mattie Watts U18 B Final SISU New Brighton, MN 32
11 MW1400481U20 Nicolette Reker U20 B Final Endurance United/SISU Little Canada, MN 29
12 MW1300694OJ Kelsey Dickinson U20 B Final College of St. Scholastica Duluth, MN 26
13 Evelyn Delong
14 MW1300354J1 Delaney Fitzpatrick U18 CXC Junior Development Program Minocqua, WI 24
15 MW1300711OJ Elizabeth Peterson U20 College of St. Scholastica Duluth, MN 22
16 Ruth Oppliger
17 MW1400793U18 Caroline Brisbois U18 Endurance United-SISU Falcon Heights, MN 20
18 CM1300634OJ Marit Sonnesyn U20 Gustavus Adolphus College Plymouth, MN 18
19 MW1400622U20 Cassie Thobe U20 University of Green Bay Stacy, MN 16
20 MW1400144U18 Erin Bolger U18 Lakeland Ski Team Minocqua, Wi 15
21 MW1400482U18 Allison Ternes U18 Loppet Nordic Racing Vadnais Hts, MN 14
22 MW1300725OJ Chelsey Youngberg U20 College of St. Scholastica Duluth, MN 13
23 MW1400399U20 Kristen Bourne U18 SISU Lake Elmo, MN 12
24 MW1400596U18 Lily Kraft U18 SISU/IWSC Amherst, MN 11
25 MW1400143U20 Emma Barnes U18 Iola Ski Team Amherst, WI 10
26 MW1400249U18 Sarah Bezdicek U18 Loppet Nordic Racing Plymouth, MN 9
27 CM1300591OJ Katie Banken U20 St. Cloud State University St Paul, MN 8
28 MW1400584U20 Vesselina Pearsall U18 Loppet Nordic Racing Stillwater, MN 7
29 MW1400656U20 Maria Hauer U18 Little Falls Flyers Little Falls, WI 6
30 MW1300455OJ Kathryn Burger U20 University of Wisconsin Green Bay Hayward, WI 5
31 MW1400479U18 Sydney Bramer U18 02:51.4 Loppet Nordic Racing Bloomington, MN 4
32 MW1400548U20 Elizabeth Evans U18 02:52.8 St. Scholastica College New Hope, MN 3
33 MW1400616U20 Kayla Billett U20 02:52.9 University of Green Bay Cedar, MN 2
34 MW1300137J1 Carolyn Lucca U18 02:53.0 Lake Superior Ski Club Duluth, MN 1
35 MW1400250U18 Madeline McKeefry U18 02:53.2 SISU Andover, MN 0
36 MW1300456J1 Emily Burger U18 02:53.4 Hayward High School hayward, WI 0
37 MW1400560U20 Anna Nelson U18 02:54.2 St. Scholastica College Coon Rapids, MN 0
38 Erin Mathews 02:54.3
39 Sarah Lyle 02:54.8
40 CM1300600OJ Halle Weisman U20 02:55.6 St. Cloud State University Chanhassen , MN 0
41 CM1300637OJ Mata Agre U20 02:57.6 Gustavus Adolphus College Corcoran, MN 0
42 Isabel Sharp 02:57.8
43 CM1400511U20 Shelby Ahrendt U18 02:59.9 St. Olaf College Stillwater, MN 0
44 MW1400560U20 Anna Nelson U18 03:00.7 St. Scholastica College Coon Rapids, MN 0
45 Haley Beech 03:06.7
46 MW1300031J1 Makenna Stelpflug U18 03:07.5 Peak Nordic Ski Club Waukesha, WI 0
47 MW1300373OJ Roxanne Holt U20 03:09.0 ISD 196 Nordic Ski Team Eagan, MN 0
48 MW1400784U18 Ellie Hands U18 03:10.4 SISU Stillwater, MN 0
49 MW1300849J1 Virginia Sereno U18 03:14.6 MadNorSki Madison, WI 0
50 Erin Lyle 03:27.1